Price Any
$50K
$100K
$150K
$200K
$250K
$300K
$350K
$400K
$450K
$500K
$550K
$600K
$650K
$700K
$750K
$800K
$850K
$900K
$950K
$1.0M
$1.1M
$1.2M
$1.3M
$1.4M
$1.5M
$1.6M
$1.7M
$1.8M
$1.9M
$2.0M
$2.1M
$2.2M
$2.3M
$2.4M
$2.5M
$2.8M
$3.0M
$3.2M
$3.5M
$4.0M
$4.5M
$5.0M
$5.5M
$6.0M
$6.5M
$7.0M
$8.0M
$9.0M
$10.0M
to
Any
$50K
$100K
$150K
$200K
$250K
$300K
$350K
$400K
$450K
$500K
$550K
$600K
$650K
$700K
$750K
$800K
$850K
$900K
$950K
$1.0M
$1.1M
$1.2M
$1.3M
$1.4M
$1.5M
$1.6M
$1.7M
$1.8M
$1.9M
$2.0M
$2.1M
$2.2M
$2.3M
$2.4M
$2.5M
$2.8M
$3.0M
$3.2M
$3.5M
$3.8M
$4.0M
$4.5M
$5.0M
$5.5M
$6.0M
$6.5M
$7.0M
$7.5M
$8.0M
$9.0M
$10.0M
house
holiday_village
business
rounded_corner
For Sale
Pending
Sales - Off
5 Days
10 Days
15 Days
30 Days
60 Days
90 Days
6 Months
9 Months
12 Months
18 Months
2 Years
3 Years
4 Years
5 Years
10 Years
Any
$50K
$100K
$150K
$200K
$250K
$300K
$350K
$400K
$450K
$500K
$550K
$600K
$650K
$700K
$750K
$800K
$850K
$900K
$950K
$1.0M
$1.1M
$1.2M
$1.3M
$1.4M
$1.5M
$1.6M
$1.7M
$1.8M
$1.9M
$2.0M
$2.1M
$2.2M
$2.3M
$2.4M
$2.5M
$2.8M
$3.0M
$3.2M
$3.5M
$4.0M
$4.5M
$5.0M
$5.5M
$6.0M
$6.5M
$7.0M
$8.0M
$9.0M
$10.0M
to
Any
$50K
$100K
$150K
$200K
$250K
$300K
$350K
$400K
$450K
$500K
$550K
$600K
$650K
$700K
$750K
$800K
$850K
$900K
$950K
$1.0M
$1.1M
$1.2M
$1.3M
$1.4M
$1.5M
$1.6M
$1.7M
$1.8M
$1.9M
$2.0M
$2.1M
$2.2M
$2.3M
$2.4M
$2.5M
$2.8M
$3.0M
$3.2M
$3.5M
$3.8M
$4.0M
$4.5M
$5.0M
$5.5M
$6.0M
$6.5M
$7.0M
$7.5M
$8.0M
$9.0M
$10.0M
SQFT
Any
500
600
700
800
900
1,000
1,100
1,200
1,300
1,400
1,500
1,600
1,700
1,800
2,000
2,200
2,400
2,500
2,600
2,800
3,000
3,200
3,400
3,500
3,600
4,000
4,500
5,000
to
Any
500
600
700
800
900
1,000
1,100
1,200
1,300
1,400
1,500
1,600
1,700
1,800
2,000
2,200
2,400
2,500
2,600
2,800
3,000
3,200
3,400
3,500
3,600
4,000
4,500
5,000
6,000
Any
Bdrms
Any
1
2
3
4
5
6
to
Any
0
1
2
3
4
5
6
Baths
Any
1.00
1.50
1.75
2.00
2.25
2.50
3.00
3.50
4.00
4.50
to
Any
1.00
1.50
1.75
2.00
2.25
2.50
3.00
3.50
4.00
4.50
Lot
Any
2,000 Sqft
3,000 Sqft
3,500 Sqft
4,000 Sqft
4,500 Sqft
5,000 Sqft
6,000 Sqft
7,000 Sqft
8,000 Sqft
9,000 Sqft
10,000 Sqft
12,000 Sqft
15,000 Sqft
Half Acre
1 Acre
2 Acres
3 Acres
4 Acres
5 Acres
10 Acres
to
Any
2,000 Sqft
3,000 Sqft
4,000 Sqft
5,000 Sqft
6,000 Sqft
7,000 Sqft
8,000 Sqft
9,000 Sqft
10,000 Sqft
12,000 Sqft
15,000 Sqft
Half Acre
1 Acre
2 Acres
3 Acres
4 Acres
5 Acres
10 Acres
Yr Built
Any
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2015
2010
2005
2000
1995
1990
1980
1970
1960
1950
to
Any
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2015
2010
2005
2000
1995
1990
1985
1980
1970
1960
1950
1940
1930
Any
For Sale
Pending
Sold
Off
5 Days
10 Days
15 Days
30 Days
60 Days
90 Days
6 Months
9 Months
12 Months
18 Months
2 Years
3 Years
4 Years
5 Years
10 Years
Max
Listed within...
Any
1 Day
2 Days
3 Days
4 Days
5 Days
6 Days
7 Days
8 Days
9 Days
10 Days
15 Days
30 Days
45 Days
60 Days
90 Days
120 Days
Listed at least...
Any
2 Days
3 Days
4 Days
5 Days
6 Days
7 Days
8 Days
9 Days
10 Days
15 Days
30 Days
45 Days
60 Days
90 Days
120 Days
180 Days
365 Days
Any
1
2
3
to
Any
0
1
2
3
Unit Flr
Any
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
to
Any
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
For Sale
(49)
Activity
Map Listings (49)
Neighborhoods (11)
Condos (1)
New Homes (8)
Schools
Land (11)
Map
Contact Agent
Orting WA Market Activity
YEAR 2026
Price Reduced
Today
4 Bedroom Home
$599,950
↓ $5K
$594K
4
BR
2.25
BA
3,090
SQFT
1408 Daffodil Ave NE Orting, WA 98360
NWMLS #2501266. Bobby Brown, Keller Williams Realty
Price Reduced
Today
2 Bedroom Home
$380,000
↓ $5K
$375K
2
BR
2
BA
1,204
SQFT
14503 136th St Ct E Orting, WA 98360
NWMLS #2492771. Jodi Van Allman, Best Choice Realty LLC
Listed
Yesterday
4 Bedroom Home
$579K
4
BR
2.5
BA
2,310
SQFT
919 Sigafoos Ave NW Orting, WA 98360
NWMLS #2520119. Jenny Wetzel, Windermere Abode
Closed
Yesterday
3 Bedroom Home
$549,950
$550K
3
BR
2.5
BA
2,653
SQFT
1104 Williams St NW Orting, WA 98360
NWMLS #2505590. Kenneth Patton, COMPASS
Closed
Yesterday
3 Bedroom Home
$539,990
$556K
3
BR
2.25
BA
1,850
SQFT
528 Harman Way S Orting, WA 98360
NWMLS #2515866. Todd V. Huizenga, KW Mountains to Sound Realty
Price Reduced
May 21, 2026
3 Bedroom Home
$995,000
↓ $20K
$975K
3
BR
1.75
BA
1,930
SQFT
21806 168th St E Orting, WA 98360
NWMLS #2479353. Bob Loyal, John L. Scott R.E. Lake Tapps
Listed
May 21, 2026
5 Bedroom Home
$634K
5
BR
2.25
BA
2,389
SQFT
335 Belfair St SW Orting, WA 98360
NWMLS #2528079. Nikki Leske, Real Estate With Nik & Co
Listed
May 21, 2026
3 Bedroom Home
$474K
3
BR
2
BA
1,208
SQFT
311 Orting Ave NW Orting, WA 98360
NWMLS #2510090. Rose Johnson, eXp Realty
Went Pending Inspection
May 21, 2026
4 Bedroom Home
$500K
4
BR
2.5
BA
2,612
SQFT
202 Hawk Ave SW Orting, WA 98360
NWMLS #2512640. James Dainard, Heaton Dainard, LLC
Listed
May 21, 2026
3 Bedroom Home
$890K
3
BR
2.25
BA
3,205
SQFT
14922 145th Ave Ct E Orting, WA 98360
NWMLS #2527616. Kathryn Kleber, Keller Williams Realty PS
Price Reduced
May 20, 2026
3 Bedroom Home
$539,950
↓ $20K
$519K
3
BR
1.75
BA
1,495
SQFT
210 Silver Ln SE Orting, WA 98360
NWMLS #2502630. Shane Bailey, John L. Scott, Inc.
Closed
May 20, 2026
3 Bedroom Home
$505,000
$500K
3
BR
1.75
BA
1,499
SQFT
830 Maple Ln SW Orting, WA 98360
NWMLS #2513987. Steve Schoos, John L. Scott R.E.Tacoma North
Listed
May 20, 2026
Parcel
$80K
20508 182nd St Ct E Orting, WA 98360
NWMLS #2526336. Lori R. Tetreault, RE/MAX Honors
Went Pending
May 20, 2026
4 Bedroom Home
$850K
4
BR
2.75
BA
2,972
SQFT
22314 177th St E Orting, WA 98360
NWMLS #2520784. Jason Decker, Windermere Real Estate/East
Listed
May 20, 2026
3 Bedroom Home
$519K
3
BR
2
BA
1,495
SQFT
412 Ozzie St NW Orting, WA 98360
NWMLS #2523494. Nikki Leske, Real Estate With Nik & Co
Listed
May 20, 2026
5 Bedroom Home
$714K
5
BR
2.5
BA
3,090
SQFT
214 Fielding St NE Orting, WA 98360
NWMLS #2527338. Richard Vance, The Lones Group Inc
Price Reduced
May 19, 2026
3 Bedroom Home
$699,000
↓ $14K
$685K
3
BR
2
BA
2,112
SQFT
23430 Fisk Rd E Orting, WA 98360
NWMLS #2505777. Nichole Frandanisa, Timber Real Estate
Price Reduced
May 19, 2026
4 Bedroom Home
$1,149,000
↓ $74K
$1.07M
4
BR
3
BA
4,447
SQFT
15301 147th Ave E Orting, WA 98360
NWMLS #2455727. Michael Kollar, Keller Williams Rty Tacoma
Went Pending Inspection
May 19, 2026
5 Bedroom Home
$559K
5
BR
2.5
BA
2,411
SQFT
207 Williams Blvd NE Orting, WA 98360
NWMLS #2487199. Don M. Goethals, RE/MAX Extra Inc.
Listed
May 19, 2026
2 Bedroom Home
$519K
2
BR
1.75
BA
1,326
SQFT
111 Cherry Ln SW Orting, WA 98360
NWMLS #2516680. Kay Jun, Skyline Properties, Inc.
Price Reduced
May 18, 2026
4 Bedroom Home
$725,000
↓ $26K
$699K
4
BR
2.5
BA
3,312
SQFT
14519 144th Ave E Orting, WA 98360
NWMLS #2495381. Jill Adams, C & B Realty, Inc.
Price Reduced
May 18, 2026
4 Bedroom Home
$645,000
↓ $10K
$635K
4
BR
2.5
BA
2,969
SQFT
19321 205th St E Orting, WA 98360
NWMLS #2495151. Ryan Knicely, Windermere Abode
Closed
May 18, 2026
3 Bedroom Home
$460K
3
BR
1.5
BA
1,088
SQFT
411 Corrin Ave SE Orting, WA 98360
NWMLS #2503931. Brandon R. Heilbrun, John L. Scott Orting
Closed
May 18, 2026
4 Bedroom Home
$469,000
$430K
4
BR
2.25
BA
1,552
SQFT
317 Icey St SW Orting, WA 98360
NWMLS #2445277. John V. Siridakis, Windermere RE West Campus Inc
Went Pending Inspection
May 17, 2026
3 Bedroom Home
$499K
3
BR
2.5
BA
1,744
SQFT
515 Corrin Ave NW Orting, WA 98360
NWMLS #2523227. Jason Munoz, Keller Williams South Sound
Went Pending
May 16, 2026
3 Bedroom Home
$530K
3
BR
2.5
BA
2,438
SQFT
811 Williams St NW Orting, WA 98360
NWMLS #2522000. Alan Choi, Keller Williams Realty PS
Price Reduced
May 15, 2026
3 Bedroom Home
$565,000
↓ $15K
$550K
3
BR
2
BA
1,920
SQFT
21619 185th St E Orting, WA 98360
NWMLS #2477808. Michelle Harold, FirstPoint Real Estate LLC
Closed
May 15, 2026
3 Bedroom Home
$525K
3
BR
1
BA
1,374
SQFT
120 Tacoma Ave NW Orting, WA 98360
NWMLS #2501344. Sandy Johnson, Windermere Prof Partners
Closed
May 15, 2026
3 Bedroom Home
$789,900
$790K
3
BR
1.75
BA
2,498
SQFT
23517 Orville Rd E Orting, WA 98360
NWMLS #2500211. Matthew Romero, Windermere Prof Partners
Listed
May 14, 2026
4 Bedroom Home
$558K
4
BR
2.5
BA
2,425
SQFT
1210 Blue Jay Ave SW Orting, WA 98360
NWMLS #2523438. Kaitlin Gleason, Keller Williams Realty PS